Spansklärardagarna 14-15 oktober

Kära spansklärarkollega!

Som tidigare aviserats firar vår förening 40 år i år och förutom högtidligt firande erbjuder vi som vanligt fortbildningsdagar där vi träffas IRL och umgås, lyssnar på latinamerikansk musik och spännande föredrag m.m.

Denna gång går de av stapeln fredag den 14 och lördag den 15 oktober. Som vanligt ingår på lördagen även lunch, fika och läromedelsutställning i priset. Och i år även födelsedagstårta, förstås!

Du anmäler dig via länken längst sist i dokumentet Programa en español
Välkommen med din anmälan och betalning senast 1 oktober.

OBS! för att delta till medlemspris måste du ha betalt årsavgiften på 100 kr.

Kanske har du en kollega som också vill delta? Tänk på att du har rätt till fortbildning även i spanska – tala i god tid med din rektor om betalningen. Vi bifogar även en svensk version av programmet som kan delas med rektor.

Varmt välkommen till höstens Spansklärardagar! Anmäl dig nu!
Styrelsen
Programa en español           Program på svenska