SPANSKLÄRARDAGARNA 13-14 oktober

 

Bästa spansklärarkollega!

Även denna höst arrangerar vår förening Spansklärardagar i Göteborg.
I år infaller de den 13-14 oktober och vi är glada att kunna presentera ett fullspäckat program:

På fredagskvällen bjuds det på teater och under lördagen flera gästföreläsare från både Latinamerika och Spanien (se programmet) och dessutom – i samarbete med La Junta de Castilla y León – erbjuds kulinariska specialiteter från regionen för att glädja dina smaklökar!

Välkommen med din anmälan senast den 6 oktober.
Kanske har du en kollega som också vill delta? Och tänk också på att du har rätt till fortbildning även i spanska – tala i god tid med din rektor om betalningen. Du anmäler dig via en länk som du finner inuti programmet (sid 4).

Programa e Inscripción

Välkommen!